МІСТО КОЛОМИЯ
Назва міста - Коломия
Кількість населення - 61,054 тис.чол.
Територія міста - 41,1 кв.км.
Міський голова -
Слюзар Ігор Богданович
Географічне розташування
Місто розташоване на південному заході України, в південно-східній частині Івано-Франківської області, на лівому березі річки Прут (ліва притока р. Дунай), на Передкарпатській височенній фізико-географічній області та Зовнішніх Карпатах.Місцезнаходження міста: 48,5 гр. пн. ш., 25,1 гр. сх. д., 243 м. над рівнем моря. Рельєф Коломиї рівнинно-терасний, загальний похил поверхні на Схід.
Коломия по периметру міської зони межує з спілками селян Коломийського району. Довжина міських кордонів становить близько 35 кілометрів в т.ч. по ріці Прут 8,5 кілометра. Основна річка - Прут, в межах міста в неї впадають річки Пістинька, Коломийка, Радилівка, Косачівка, Чорний потік та ін.
Клімат
Клімат регіону характеризується сприятливими умовами протягом всіх сезонів.
Місто Коломия знаходиться в мальовничому районі і є чудовим місцем для проживання, бізнесу, роботи та відпочинку. Помірно-континентальний, вологий клімат прохолодний влітку та м'який взимку є дуже сприятливим для господарської діяльності населення. Середньорічна температура повітря 7,3 градуса.
Середнє число безморозних днів в році - 163, середньорічний перехід температури через нульову позначку відбувається весною 9 березня, а восени 25 листопада. Вегетаційний період складає 211 днів. Середньорічна кількість дощових днів в рік становить близько 100 і опадів випадає близько 658 мм.
Культурний розвиток, пам'ятки історії та культури
Там, де починаються відроги мальовничих Карпат і піниться звивистий Прут, розташована оспівана в народі Коломия, місто із самобутнім і неповторним колоритом традицій в мистецтві і культурі. Місто представлене багатьма закладами культурно-мистецького призначення, пам'ятками історії та культури, художніми колективами та виконавцями, які знані за межами регіону.
Заклади культурно-мистецького призначення:

Унікальна архітектурна споруда в центральній частині міста, яка привертає велику увагу своїм виглядом та прекрасним оформленням у внутрішній частині. Колекція писанкового розпису налічує кілька десятків тисяч експозицій різного стилю художнього оформлення. Адреса музею: пл. Відродження, 41.

МПК "Народний дім" знаходиться на вул. Театральній , 27 - у приміщенні, побудованому у 1892 році . У конференц-залі цього приміщення проходили концерти, в яких брала участь відома українська співачка Соломія Крушельницька, артистка Марія Заньковецька, композитори Микола Лисенко, Денис Січинський, письменники Василь Стефаник та Наталія Кобринська. У 1912 році І. Франко читав тут свою поему “Мойсей”.

Заснований у 1926 році. У ньому експонуються найрізноманітніші види народного мистецтва Гуцульщини, починаючи з ХVIII ст. і до наших днів. Тут представлена різьба та випалювання по дереву, художня обробка металу, художня кераміка, тканини, вишивки, одяг, писанки, іграшки. У фондах музею нараховується понад 25000 експонатів, в бібліотеці музею понад 12000 одиниць мистецького та краєзнавчого характеру. Серед стародруків зацікавленість представляють Святе Письмо (1682р.), Пояснення до Євангелії (1782р.), грамоти ХVII-ХIХ cт., “Хроніка Ступницького” (1671-1840рр.) та ін. Адреса музею: вул. Театральна, 25.

Музей історії міста Коломиї
Заснований у 1990 році і знаходиться на вул. Шухевича, 80. Серед понад 17 тисяч експонатів та різноманітних виставок заслуговує на увагу велика кількість наукової, краєзнавчої літератури, монографії, колекція книжкових видань і періодики початку ХIХ- середини ХХ ст., стародруки ХVII-ХVIII ст.
Краєзнавчий музей “Просвіта"
Нараховує біля 2500 експонатів речей міського побуту з приватної колекції Романа Яворського. Адреса музею: вул. Родини Крушельницьких, 2

Відроджений наприкінці 1989 року за ініціативою міської ради та місцевої інтелігенції. Попередньо ( 1939-1962рр.) тут діяв професійний театр, у якому формувався талант відомого актора українського кіно Василя Симчича.

Пам’ятник Т.Шевченку
Пам’ятник І. ФранкуПам’ятник Кирилу Трильовському у парку його імені
Пам’ятник Адаму Міцкевичу у парку ім. К. Трильовського
Василеві Симчичу та Іванові Озаркевичу. Саме з іменем І.Озаркевича
пов'язана історія театрального руху на Галичині. Адреса: Вічевий майдан,2.

Парк культури і відпочинку ім. Трильовського
Закладений магістратом в першій половині ХIХ століття і є пам’яткою садово-паркового мистецтва (бульвар Лесі Українки). Насправді ж міський парк - це частина древнього лісу. Унікальні реліктові насадження, серед яких сховався величний гінкго, вік якого досі не можуть встановити вчені. У парку є скульптурна композиція Котику -Гудзику, пам'ятники К. Трильовському та А. Міцкевичу.

Парк ім. Тараса Шевченка
Знаходиться на вул. Староміській і закладений у 1897 році коломийськими педагогами і учнівською молоддю.
Міське озеро на вул. Чехова
Міське озеро стало улюбленим місцем відпочинку коломиян і гостей міста. Катання на катамаранах, канатний спуск, рибалка та багато інших розваг можна знайти біля головного видоймища Коломиї.

Шевченківське озеро
Розташоване на берегах Пруту, Шевченківське озеро стало популярним у літній сезон для тих, хто любить купатися і засмагати. Це найкраще місце для пікніків та відпочинку з дітьми
Дата зміни: 10.10.2018 11:56