Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту

МІСТО КОЛОМИЯ  

panorama-mista-kolomyya.jpg

      Назва міста - Коломия

      Кількість населення - 61,054 тис.чол.

      Територія міста - 41,1 кв.км.

      Міський голова - 

      Слюзар Ігор Богданович

Географічне розташування

     Місто розташоване на південному заході України, в південно-східній частині Івано-Франківської області, на лівому березі річки Прут (ліва притока р. Дунай), на Передкарпатській височенній фізико-географічній області та Зовнішніх Карпатах.

     Місцезнаходження міста: 48,5 гр. пн. ш., 25,1 гр. сх. д., 243 м. над рівнем моря. Рельєф Коломиї рівнинно-терасний, загальний похил поверхні на Схід.

    Коломия по периметру міської зони межує з спілками селян Коломийського району. Довжина міських кордонів становить близько 35 кілометрів в т.ч. по ріці Прут 8,5 кілометра. Основна річка - Прут, в межах міста в неї впадають річки Пістинька, Коломийка, Радилівка, Косачівка, Чорний потік та ін.
Клімат

     Клімат регіону характеризується сприятливими умовами протягом всіх сезонів.

     Місто Коломия знаходиться в мальовничому районі і є чудовим місцем для проживання, бізнесу, роботи та відпочинку. Помірно-континентальний, вологий клімат прохолодний влітку та м'який взимку є дуже сприятливим для господарської діяльності населення. Середньорічна температура повітря 7,3 градуса.

     Середнє число безморозних днів в році - 163, середньорічний перехід температури через нульову позначку відбувається весною 9 березня, а восени 25 листопада. Вегетаційний період складає 211 днів. Середньорічна кількість дощових днів в рік становить близько 100 і опадів випадає близько 658 мм.
Культурний розвиток, пам'ятки історії та культури

      Там, де починаються відроги мальовничих Карпат і піниться звивистий Прут, розташована оспівана в народі Коломия, місто із самобутнім і неповторним колоритом традицій в мистецтві і культурі. Місто представлене багатьма закладами культурно-мистецького призначення, пам'ятками історії та культури, художніми колективами та виконавцями, які знані за межами регіону.
Заклади культурно-мистецького призначення:
 
Ukraine-museum.jpg      Музей писанкового розпису

             Унікальна архітектурна споруда в центральній частині міста, яка привертає велику увагу своїм виглядом та прекрасним оформленням у внутрішній частині. Колекція писанкового розпису налічує кілька десятків тисяч експозицій різного стилю художнього оформлення. Адреса музею: пл. Відродження, 41.
   
 
SHHADNICHA-640x427.jpg     
Міський палац культури "Народний дім"

      МПК "Народний дім" знаходиться на вул. Театральній , 27 - у приміщенні, побудованому у 1892 році . У конференц-залі цього приміщення проходили концерти, в яких брала участь відома українська співачка Соломія Крушельницька, артистка Марія Заньковецька, композитори Микола Лисенко, Денис Січинський, письменники Василь Стефаник та Наталія Кобринська. У 1912 році І. Франко читав тут свою поему “Мойсей”.

189.jpg        Національний музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені    Йосафата Кобринського

         Заснований у 1926 році. У ньому експонуються найрізноманітніші види народного мистецтва Гуцульщини, починаючи з ХVIII ст. і до наших днів. Тут представлена різьба та випалювання по дереву, художня обробка металу, художня кераміка, тканини, вишивки, одяг, писанки, іграшки. У фондах музею нараховується понад 25000 експонатів, в бібліотеці музею понад 12000 одиниць мистецького та краєзнавчого характеру. Серед стародруків зацікавленість представляють Святе Письмо (1682р.), Пояснення до Євангелії (1782р.), грамоти ХVII-ХIХ cт., “Хроніка Ступницького” (1671-1840рр.) та ін. Адреса музею: вул. Театральна, 25.

1336081216.jpg
  Музей історії міста Коломиї

     Заснований у 1990 році і знаходиться на вул. Шухевича, 80. Серед понад 17 тисяч експонатів та різноманітних виставок заслуговує на увагу велика кількість наукової, краєзнавчої літератури, монографії, колекція книжкових видань і періодики початку ХIХ- середини ХХ ст., стародруки ХVII-ХVIII ст.


Краєзнавчий музей  “Просвіта"

     Нараховує біля 2500 експонатів речей міського побуту з приватної колекції Романа Яворського. Адреса музею: вул. Родини Крушельницьких, 2


IMG_4295_1.jpg    Коломийський обласний академічний український драматичний театр ім. І.Озаркевич 

        Відроджений наприкінці 1989 року за ініціативою міської ради та місцевої      інтелігенції. Попередньо ( 1939-1962рр.) тут діяв професійний театр, у якому  формувався талант відомого актора українського кіно Василя Симчича.img_2509_cc9bd.jpg                                                                             Пам'ятники

Пам’ятник Т.Шевченку

Пам’ятник І. Франку

Пам’ятник Кирилу Трильовському у парку його імені

Пам’ятник Адаму Міцкевичу у парку ім. К. Трильовського

Василеві Симчичу та Іванові Озаркевичу. Саме з іменем І.Озаркевича
пов'язана історія театрального руху на Галичині. Адреса: Вічевий майдан,2.
 

2125_1_2.jpg                
      Парк культури і відпочинку ім. Трильовського

          Закладений магістратом в першій половині ХIХ століття і є пам’яткою садово-паркового мистецтва (бульвар Лесі Українки). Насправді ж міський парк - це частина древнього лісу. Унікальні реліктові насадження, серед яких сховався величний гінкго, вік якого досі не можуть встановити вчені. У парку є скульптурна композиція Котику -Гудзику, пам'ятники К. Трильовському та А. Міцкевичу.

  


p0000005.jpg

      Парк ім. Тараса Шевченка

Знаходиться на вул. Староміській і закладений у 1897 році коломийськими педагогами і учнівською молоддю.

image.jpg     
     Міське озеро на вул. Чехова  
Міське озеро стало улюбленим місцем відпочинку коломиян і гостей міста. Катання на катамаранах, канатний спуск, рибалка та багато інших розваг можна знайти біля головного видоймища Коломиї.

kolomiya.jpg                                                       
      Шевченківське озеро
Розташоване на берегах Пруту, Шевченківське озеро стало популярним у літній сезон для тих, хто любить купатися і засмагати. Це найкраще місце для пікніків та відпочинку з дітьми

Дата зміни: 10.10.2018 11:56